קנאביס רפואי ועבירות סמים

קנאביס רפואי ועבירות סמים

ראשית יש לציין כי אין לראות בכל הנאמר במאמר הבא סוג של ייעוץ משפטי, אלא רק הסבר על חוקיות שימוש וצריכה של קנאביס רפואי, מה אומרת פקודת הסמים בנושא זה ועל החובה בהחזקת הרישיון בצמוד להחזקת הקנאביס הנמצא ברשותכם.

שימוש בקנאביס גם באם מדובר על צריכה עצמית, מהווה עבירת סמים על פי החוק, מערכת המשפט בישראל רואה בסמים מכל הסוגים, לרבות קנאביס חומר בעייתי אשר עלול לעודד פשיעה, זאת בכדי לממן את המשך צריכתו של הסם הנחשב לממכר.

מכאן עולות לא מעט שאלות בנושא של קנאביס רפואי ועבירות סמים, אספנו את מרכזי השאלות העולות לאלו הדורשים לקבל רישיון לקנאביס רפואי ומחזיקים ברושתם קנאביס דבר שיכול להוות עבירה פלילית חמורה. בשום מקרה בו אים לאדם את הרישיון אסור לו להחזיק ברשותו קנאביס או כל סוג אחר של חומר הנחשב בעייני החוק כסם מסוכן.

קנאביס רפואי ועבירות סמים – שאלות ותשובות

מהי כמות הקנאביס שניתן להחזיק ללא רישיון?

אין כמות המותרת להחזקת קנאביס ללא רישיון, כל החזקת קנאביס ללא רישיון מהווה עבירה על החוק הפלילי.

מהי המשמעות של קביעת כמות לשימוש עצמי?

ראשית, לפי לשון החוק ישנה הגדרה של כמות הנחשבת למסרחית, מה שמגדיל את חומרת העבירה, באם מדובר על החזקת קנאביס בכמות קטנה שלא עולה על 15 גרם, יראה זה בעיני החוק כשימוש עצמי, מעבר לכך מדובר על עבירה חמורה יותר הנחשבת כסחר בסמים.

האם מותר לשוטר לבצע חיפוש בביתי או על גופי לאחר הצגת הרישון?

עצם העבודה כי אדם מחזיק ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי לא שוללת את החוק שמתיר לשוטר לבצע חיפוש על גופו או בכליו של אדם, כלומר ישנם מקרים בהם אדם חשוד בפלילי על מעשה אחר, אך יחד עם זאת הוא בעל רישיון לצריכת קנאביס, דבר זה לא מקנה לו זכות מעבר לזכות אותה הוא ראשי על פי הצגת המסמכים הרפואיים.

האם קיימת עליי ההוכחה כי הסם שברשותי נרכש באמצעות מרשם?

במקרים כאלו, יש לבחון את החוק ואת כמות הקנאביס המוחזקת, בדרך כלל כאשר יוצג הרישיון להחזקת קנאביס לא תבוצע עוד בדיקה או מעשה היכול לגרום להפללת האדם ולפתיחת הליך פלילי נגדו. למרות שלצערנו אנו עדים גם למקרים בהם נדרשו רבים בעלי רישיון להסביר כמויות של סם חריגות הנמצאו ברושתם.

האם מותר לי למכור את הקנאביס שרכשתי לפי מרשם?

אסור למכור את הקנאביס אותו רכשתם במרשם לאדם אחר, גם באם לאותו אדם קיים רישיון לשימוש בקנאביס, יש לכך השלכות רפואיות, ישנם סוגים רבים של קנאביס, כל אחד מהסוגים האלו ניתן בהתאם לסוג הטיפול הנדרש. יחד עם זאת, מכירת קנאביס אשר נקנה במרשם מהווה עבירה חמורה ואין לבצע אותה.

אם יש לי רישיון לקנאביס, מותר לי לגדל לבד?

גידול של קנאביס גם כאשר מדובר לשימוש עצמי מהווה עבירה פלילית, גם באם ברושתכם רישיון להחזקת קנאביס רפואי. יחד עם זאת הקנאביס הרפואי גדל בדרכים כאלו המאפשרות להיות יעיל ואפקטיבי בהתאם לסוג הטיפול הנדרש, דבר אשר בלתי אפשרי לגידול ביתי.

לסיכום

קנאביס רפואי ועבירות סמים הם דבר שיש להכיר ולהימנע ממנו, בכדי לא להיות מואשמים בביצוע עבירה פלילית יש לבדוק היטב ולהכיר את חוקי השימוש בקנאביס רפואי.

Call Now Button