סיבות לכאבי גב אצל נשים

סיבות לכאבי גב אצל נשים

ע"פ מחקרים שנעשו בחו"ל, כאבי גב נפוצים יותר אצל נשים מאשר אצל גברים. ייתכן שהסטטיסטיקה הזו נובעת מכך שגברים יתלוננו פחות בפני רופאים על כאבי הגב שלהם (אלא אם כן המצב כבר מאוד חמור) לעומת נשים שלרוב ילכו לרופא ברגע שהתופעה לא עוברת בנטילת כדורים או שימוש במשחות. מצד שני ישנן שלוש סיבות לכאבי גב אצל נשים, שלא יכולות להופיע אצל גברים. אז מה הן הסיבות האלו?

כאבי גב בהריון

כידוע, גברים לא יכולים להיכנס להריון ולכן סיבה זו לכאבי גב נמצאת רק אצל נשים. למה היריון גורם לכאבי גב?

  1. עליה במשקל: עליה במשקל שמגיעה באופן טבעי עם ההיריון, מעמיסה מאוד על הגב. הבטן והחזה גדלים ומושכים את הגוף קדימה מה שיוצר עומס על הגב העליון והתחתון של האישה.
  2. הורמונים: שינויי ההורמונים בגוף גורמים לכל מיני תופעות אצל נשים. הורמון הרלקסין שנוצר במהלך ההיריון על מנת להכין את גוף האישה ללידה, הופך את השרירים והרצועות לרפויים יותר מה שמחליש באופן טבעי את הגב.

על מנת למנוע כאבי גב בזמן ההיריון, מומלץ להיעזר בחגורת גב מותאמת לנשים הריוניות שתשמור על יציבות הגוף. בנוסף, מומלץ לא להרים דברים כבדים אך כן לעשות פעילות לחיזוק הגב. אם האישה כבר סובלת מכאבי גב, מומלץ ללכת לפיזיותרפיה על מנת להקל על הכאבים.

כאבי גב במחזור

בדרך כלל, כשמדברים על כאבי מחזור, לא מדברים על כאבי הגב, אלא יותר על כאבי בבטן ובאיזורים אחרים. אז איך מחזור משפיע על הגב? לפני המחזור, כאבי גב כתוצאה של הקרנה מכאבי בטן שיכולים להיגרם כהכנה של הרחם לקראת הביצית או במקרים אחרים בגלל מחלת האנדומטריוזיס. סיבה נוספת היא כאבי מחזור שגורמים ללחץ, משפיעים גם על הגב.

במצבים אלה מומלץ לשתות לנסות להירגע, לשתות תה צמחים וליטול משככי כאבים. במצב של אנדומטריוזיס, יש להתייעץ עם רופא לגבי טיפול במחלה.

כאבי גב אצל נשים עם חזה גדול

אחת מהבעיות שנוצרות בעקבות חזה גדול היא כאבי גב. תופעה זו מוכרת מאוד, משקל החזה מושך קדימה את הגוף מה שגורם לשרירי הגב לעבוד קשה יותר על מנת לייצב אותו.

לבעיה זו ישנן פתרונות רבים בדרגות שונות, החל מחזיות המותאמות לבעלות חזה גדול בצורה מיטבית, דרך שימוש בחגורת גב וביצוע פעילות גופנית ועד לפתרון הקיצוני יותר- ניתוח הקטנת חזה (מה שיכול להקל על תופעות לוואי נוספות שחזה גדול מביא איתו).

לסיכום

כאבי גב אצל נשים יכולים לנבוע מסיבות שמוכרות גם אצל גברים, אך יש להן גורמים ביולוגיים נוספים שאצל גברים אין כמו היריון, מחזור וחזה גדול. לכל הגורמים האלו יש פתרונות, פשוטים ומורכבים, שהבסיס הוא בדרך כלל אותו הדבר: ביצוע פעילות גופנית לחיזוק השרירים ושימוש באביזרים להקלה על נשיאת משקל כמו חזיה מותאמת או חגורת גב.

Call Now Button