מריחואנה רפואית

מריחואנה רפואית – האם אני זכאי להשתמש בה?

בעוד שלרוב המדינות יש  חוקים האוסרים על שימוש בקנאביס , אחרים נותנו לגליזציה לשימוש במריחואנה למטרות  רפואיות  ופנאי.  בישראל הפך הקנאביס להיות בשימוש רפואי בלבד, יש מדינות רבות שיש להם תוכניות  מריחואנה  רפואית משלהם, המאפשרת לחולים מוסמכים  לרכוש מריחואנה מבתי מרקחת באישור  המדינה. עם זאת,  אתה צריך להיות מוסמך על ידי איש מקצוע  רפואי  מוסמך על מנת לעשות זאת.

ולקבל אישור לשימוש בקנאביס רפואי.

למרות שלכל מדינה יש חוקים משלה הנוגעים לשימוש במריחואנה  רפואית,   הרעיון הכללי וקריטריוני הזכאות  לחולים  שיכולים לקבל  גישה לטיפולים כאלה הם פחות או יותר אותו  הדבר.

תנאים מתאימים נפוצים  למריחואנה רפואית

מריחואנה רפואית משמשת לטיפול במחלות שונות. לכן, אם מטופל מפגין  תסמינים מסוימים, רק אז  הוא או  היא    זכאים  לבקש מריחואנה  רפואית לטיפול. לכל מדינה יש  רשימה משלה  של תנאים מתאימים. הנה כמה תנאים שיכולים  לגרום לך להיות זכאי להשתמש במריחואנה רפואית.

הפרעות אפילפסיה והתקף

קנאביס מאושר כמעט בכל מדינה לטיפול בהתקפים ואפילפסיה. Cannabidiol, המכונה גם CBD, הוא    תרכובת לא משכרת אשר נמצא בקנאביס (כלומר אותו האפקט של קנאביס בלי תחושת ה"היי") המסייע באופן משמעותי בהפחתת התדירות של התקפים. על פי מחקר שנערך ב-2018, מריחואנה רפואית הוצגה כמפחיתה את ההתקפים  בכמעט 42%  מהמשתתפים במחקר. סטטיסטיקות רבות אישרו גם    את השימוש  בקנאביס,   בעיקר CBD, לטיפול באפילפסיה לילדים.

מריחואנה רפואית

סרטן

כמות נרחבת של מחקר מוקדש לחקר הדרכים  בהם קנאביס  יכול לטפל בסרטן עצמו..  עם זאת, מספר גדל והולך של מדינות מכירים את העוצמה של קנאביס כשמדובר בטיפול בסרטן ותסמינים הקשורים לכימותרפיה, כגון  כאב, בחילות, ואובדן תיאבון. חולים רבים בוחרים לעתים קרובות מריחואנה רפואית המכילה איזון של CBD ו  THC לטיפול בתסמיני הסרטן  שלהם..

טרשת נפוצה

מריחואנה רפואית נחשבת לאחד הטיפולים הטובים ביותר  עבור חולים עם טרשת נפוצה, במיוחד מאז רובם חוו את היתרונות שיש לו להציע לנטרלאת הסימפטומים .   קנאביס  יכול לעזור להקל  על הסימפטומים של  טרשת נפוצה,  כגון  כאב, דלקת, התכווצויות שרירים, נדודי שינה,  דיכאון, ואי נוחות בבטן.

מחלות ניווניות

קנאביס משמש גם לטיפול במחלות ניווניות, כולל אלצהיימר, מחלת לוגריג,  פרקינסון, גלאוקומה, והנטינגטון.   עבור רבים ממחלות אלה, מריחואנה רפואית  יכולה לעזור  לשפר  את   איכות החיים של המטופל על ידי שיפור היכולת הקוגניטיבית,  ניידות, וספסטיות של השרירים.

הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD)

הפרעת דחק פוסט-טראומטית היא הפרעת חרדה  התוצאה של התקפי פאניקה, והפרעות שינה ומצב רוח. כאשר נלקח במינון הנכון, מריחואנה רפואית יכולה להפחית  חרדה  הקשורה ב- PTSD.

כאב כרוני

אנשים שונים חווים כאב משתנה.  אתה  רק צריך לוודא אם סוג מסוים של כאב שאתה חווה מכשיר אותך  להשתמש  במריחואנה רפואית או לא.

כמה תנאים אחרים ההופכים אותך זכאי להשתמש  במריחואנה רפואית כוללים HIV / איידס,  התכווצויות שרירים,  נדודי שינה, דיכאון, חרדה, כאב עצבי, בחילה,  אובדן תיאבון, כאבי מחזור, דלקת פרקים, ,סוכרת, כאבי בטן ועצירת.

כאשר בוחנים אם עליך להשתמש במריחואנה רפואית או לא, עליך לבדוק את חוקי המדינה שלך כדי להבטיח שהתנאים הרפואיים או התסמינים שלך הופכים אותך לזכאי.

אצלנו בישראל תוכלו לקבל מרשם רפואי לשימוש בקנאביס רפואי, בהתאם לתנאים המקובלים.

כמו כן, אנו מציעים לכם שירות של ביקור רופא בבית שמגיע אליכם, בודק את התנאים, מעניק לכם טיפול רפואי ומוסמך לטיפול בכאב באמצעות קנאביס רפואי.

Call Now Button