כמה עולה להעסיק עובד זר

כמה עולה להעסיק עובד זר

אם רציתם לדעת כמה עולה להעסיק עובד זר וחשבתם שזה מסתכם רק בעלויות הבסיסיות של שכר העובד, בואו לגלות עוד כמה עלויות נוספות קיימות והן לא חלק מהתשלום לעובד.

העסקה של עובד זר היא יקרה, מעבר תשלום השכר הבסיס של העובד, תהליך קבלת רישיון להשכרה והבאה של עובד זר ממדינות המזרח, כולל בתוכו תשלום למשרדי ממשלה, עלמות לסכוניות שונות המטפלות בהבאת העובד הזר, תשלומי ביטוח תשלום עבור כל ההטבות הסוציאליות המחויבות בחוק לתשלום עבור העובד הזר.

לכן, רבים בוחרים לקבל קצבת סיעוד בכסף בכדי לממן את הוצאות העובד הזר שהם בוחרים להעסיק באופן עצמאי.

תשלומי שכר טרחה למשרד הפנים עבור הוצאת רישיון – 300 ש"ח.

תשלום למשרד הפנים עבור כניסת עובד זר – 175 ש"ח.

יחד עם זאת, החוק קובע את תשלום שכר הטרחה לחברות פרטיות והעלות תעמוד על 2000 ש"ח, יחד עם זאת סוכניות רבות מעניקות ערבות לשנה, כלומר, אם העובד עזב או ברח או הוחלט להחליפו במהלך השנה החברה מתחייבת להביא עובד זר אחר ולהחליפו ללא עלות.

הוצאות בזמן העבודה

ביטוח רפואי – המעסיק עובד זר אחראי לדאוג לתשלום עבור ביטוח רפואי, זאת בכדי להעניק לו את הבסיס הרפואי במידה והוא יהיה זקוק לו במהלך שהותו בישראל. את הפוליסות בדרך כלל ניתן לרכוש דרך הסוכנות המביאה את העובד, התשלום הממוצע הוא כעשרה שקלים ליום, לרוב התשלום נמוך יותר ועומד על 7-8 שקלים.

דמי ביטוח – כל מי שמקבל קצבת סיעוד או זכאי לקצבה עבור ילדים נכים ומעסיק עובד זר לצורך סיעוד פטור מתשלום דמי ביטוח על השכר שהוא משלם באופן פרטי כל עוד זה לא חורג מסכום של 5500 שקלים חדשים. אם השכר המשולם לעובד הזר עולה על 5500 שקלים חדשים יש לדווח ולשלם רק על היתרה שמעל הסכום של 5500 ש"ח. לדוגמה, עובד זר המקבל תשלום של 6500 ש"ח, הדיווח והתשלום עבור שכר הביטוח יהיה עבור 1000 שקלים חדשים בלבד.

דמי חוזה – מדובר בדרך כלל על שכר חודשי שאותה גובה הסוכנות המעסיקה את העובד עבור פיקוח, בקרה ועוד דברים לרבות שירות או ביטוח שנתי אותו מעניקה החברה, תשלום זה לא יעלה בכל מקרה על 70 ש"ח, ממוצע התשלום של דמי חוזה ברוב החברות עומד על 40-55 שקלים חדשים למרות שישנן חברות הגובות תשלום של 70 ש"ח חודשי שכולל בתוכו גם את הביטוח הרפואי של העובד הזר אותו אתם מעסיקים.

לכן, בפעם הבאה שאתם רוצים לדעת כמה עולה להעסיק עובד זר אתם צריכים לקחת בחשבון את השיקולים והעלויות הקיימות מעבר לתשלום השכר החודשי, את כל מרכיבי השכר לרבות ימי חופשה המגיעים לעובד, או עובדים המעדיפים לוותר על ימי החופשה שלהם בתמורה לתשלום נוסף מצד הלקוח. בדרך כלל תשלום זה עומד על עד 200 ש"ח עבור כל יום חופשה שאליו לא יוצא העובד והוא בנוסף לשכר. לכל אלו יש מקרים בהם עובדים זרים זקוקים לטיפול רפואי גם הם בעצמם ומזמינים שירות של ביקור רופא בבית שיוכל לבדוק ולאבחן את המצב, הכל במטרה שהעובד יחזור לתפקוד ולעבודתו בצורה תקינה ומהירה.

Call Now Button