כל מה שרציתם לדעת על לימודי רפואה

לימודי רפואה הם הלימודים הנחשבים ביותר במדינת ישראל. סטודנטים רבים ניגשו לבחינות הפסיכומטרי חמש פעמים ואפילו יותר מכך, וכל זאת על מנת להתקבל למסלול לימודי הרפואה היוקרתי והנחשק.
רפואה היא אחד המקצועות החשובים ביותר בהם ניתן לעסוק, בסופו של דבר מטרת הרפואה היא הצלת חיים, הארכת חיים או שיפור איכות החיים של המטופלים, כל זאת צריך להיעשות ללא אינטרס אישי של הרופא וללא אפליה מכל סוג. בשל החשיבות שיש למקצוע זה, מקצוע הרפואה הוא מקצוע קשה ומורכב.
על מנת להגיע למעמד של רופא או רופאה יש להתקבל ללימודים אשר נמשכים זמן רב, אך זה לא הכל, צריך להעביר שנים רבות בלימודים, בהכשרות והתמחויות עד שמקבלים את המעמד הנחשק אשר נקרא רופא.
תחום הרפואה הוא תחום בעל מבחר רב, הוא מורכב מעשרות אם לא מאות התמחויות שונות אשר מתעסקות במערכות הגוף השונות. הבחירה באיזה התמחות לעבור נעשית בשלב מאוחר יחסית של הלימודים, לאחר שהסטודנטים כבר למדו את כל יסודות הרפואה אשר רלוונטים לכל רופא ורופאה בכל תחום עיסוק.

מהם תנאי הקבלה הנדרשים ללימודי רפואה?

בשונה מלימודי סיעוד או מלימודי מדעי המחשב תנאי הקבלה ללימודי רפואה בארץ הם הגבוהים ביותר. כל אדם אשר ירצה להגיש מועמדות ללימודי רפואה צריך להחזיק בידו תעודת בגרות עם ממוצע של 95 לפחות ובנוסף לכך ציון פסיכומטרי של 720 נקודות לפחות.
כל מוסד אקדמי אשר מציע לימודי רפואה יכול לקבוע תנאי קבלה שונים, תנאי הקבלה שצויינו הם תנאי הקבלה המינימליים ביותר, אך ברוב המקרים, תנאי הקבלה ללימודים יהיו גבוהים אפילו יותר.
גם אם הממוצע המשוקלל של ציון הבחינה הפסיכומטרית ושל בחינות הבגרות הוא מספיק, זה עדיין לא מבטיח את הקבלה שלכם ללימודים. לכל מוסד לימודי יש מספר בחינות שהוא מעביר את הסטודנטים כדי לוודא את התאמתם לתפקיד, חלק מן הבחינות כוללות: בדיקות פסיכולוגיות, בדיקות אישיות ועוד. כל זאת נעשה על מנת לוודא כי הסטודנטים הפוטנציאלים יוכלו להיות רופאים ורופאות מן המניין.

תכונות חשובות על מנת לסיים את הלימודים ולעסוק בתחום

לימודי הרפואה הם לימודים ארוכים מאוד אשר כוללים כמויות חומר גדולות מאוד. בשל כך, נדרשות תכונות של למידה ברמה גבוהה, יכולות זיכרון ויכולות התמודדות עם כמויות חומר גדולות.
כמו כן, החומר אשר נלמד קשור לגוף האדם, למחלות, למערכות ביולוגיות ועוד. זיקה לתחום ומשיכה אליו חשובה מאוד. מכיוון שתקופת הלימודים של תואר זה היא ארוכה מאוד וכוללת בתוכה כמויות חומר גדולות מאוד, סטודנט אשר לא יהיה סקרן ובעל משיכה לתחום יתקשה מאוד לסיים את הלימודים בהצלחה.
נוסף על כך, נדרשת היכולת לעמוד בתנאי לחץ ועומס. העומס במהלך תקופת הלימודים הוא רק רמז לקראת הלחץ והעומס אשר חווים רופאים בפועל.

Call Now Button