כל הסיבות להסרת שיער באזורים אינטימיים

הסרת שיער באזורים אינטימיים היא משהו שהגיע לתודעה שלנו רק בעשורים האחרונים, ועדיין יש מדינות ברחבי העולם בהן זה עדיין לא נהוג להסיר שיער באזור זה, מסיבות כאלה ואחרות. ובל זאת בישראל הסרת שיער באזורים אינטימיים אצל נשים, עומדת על אחוזים גבוהים במיוחד, אך לא רק, שיעור הגברים שמסירים שיער באזורים אלה, גם התחיל לעלות בשנים האחרונות, והסיבות לכך? לא תמיד רק קוסמטיות. אז אם התלבטתם עד היום אם להסיר שיער או לא באזור האינטימי שלכם, הנה כמה סיבות שישכנעו אותכם למה זה כדאי ואף מומלץ.

מה היא השיטה המועדפת להסרת שיער?

לפני שאנחנו מסבירים על הסיבות להסרת שיער, חשוב להבין שיש עדיפות בין השיטות השונות והסיבה לכך לרוב נובעת מעניין של נוחות, ובעיקר הימנעות מגירויים חיצוניים בעור. במיוחד כשמדובר בנושא של הסרת שיער באזורים אינטימיים לגברים או נשים, האזור יכול להיות מאוד רגיש לגילוח או שעווה, ולכן השיטה האולטימטיבית להסרת שיער באזורים אלה – היא הסרת שיער בלייזר. כמובן שלא תמיד יש את היכולת מבחינה כספית להסיר שיער בלייזר, ולכן גם מוצעות השיטות של גילוח או שעווה, ובכל זאת אם בחרתם באחת מהן, תבצעו אותן נכון ושמרו על העור שלכם מפציעות וגירויים.

הסיבה הברורה ביותר – מראה אסתטי ונקי

מדינת ישראל היא מדינה רב עונתית, מה שאומר שיש לנו קיץ ארוך וטמפרטורות גבוהות במיוחד, ולרוב אנחנו מוצאים את עצמנו חורשים את הים והבריכה בחודשי הקיץ. לכן הסרת שיער באזורים אינטימיים בארץ, היא דבר שבשגרה, מהסיבה שתמיד רוצים להיראות נקיים ומסודרים באזור המפשעות, כאשר לובשים את בגדי הים הקטנים. עוד סיבה יכולה להיות, היא שאותו אדם פשוט מעוניין במראה חלק ונקי לאזור האינטימי שלו, ללא שיער שמפריע בדרך. אין ספק שמראה עור חלק משיערות תמיד יראה לנו יותר אסתטי ולכן זו הסיבה העיקרית להסרת שיער באזור הזה.

הסיבות הבריאותיות להסרת שיער באזורים אינטימיים

כמו שאמרנו, הסרת שיער באזורים אינטימיים לטובת מראה אסתטי יותר, היא רק הסיבה הראשונית והברורה ביותר לעשות זאת. אך קיימות מגוון סיבות בריאותיות, שיגרמו לכם להבין את החשיבות של הסרת שיער באזורים אלה, במיוחד אם אתם רוצים לשמור על העור ועל האיבריים האינטימיים שלכם בריאים ונקיים. שיער באזור כל כך צפוף בגוף יכול לגרום להמון סיבוכים, והנה חלק מהסיבות למה עדיף להסיר אותו.

  • מניעת זיעה וריח רע –
    המבנה של האזור האינטימי, הוא צפוף ומסובך ותוסיפו על כך את העובדה שאנו לובשים תחתונים מעל, שעוד יותר גורמים לצפיפות באזור הזה. בשילוב עם שיער באזור זה, נוצרת לחות רצינית שגורמת לזיעה מוגברת באזור ובסוף זה מה שמוביל לריח רע מהאזורים האינטימיים שלכם. התחושה היא לא נעימה בכלל, מעבר לריח הרע שאפשר לחוש בו גם מעבר לבגדים, תחושת הזיעה גורמת לאי נוחות רצינית באזור והטמפרטורות הגבוהות באזור גם יכולות לפגוע בפוריות, במיוחד כשמדובר בגברים.

  • מניעת גירויים ופצעי חום –
    עוד דבר שיכול להיגרם עקב הטמפרטורות הגבוהות באזורים האינטימיים, הוא היווצרות של פצעי חום, מה שיגרום לגירויים ואף פריחה באזור. הדבר הכי פחות נעים, זה להסתובב כל היום עם תחושת גרד באזור האינטימי, ולכן עדיף להוריד את השיער באזור זה, מה שיתרום לתחושה אוורירית יותר וימנע היווצרות של חום ולחות שם. קחו בחשבון שפצעי חום בסביבה חמה ולחה, יכולים להזדהם בקלות, והמצב יכול להחמיר מפצע קטן אל זיהום דלקתי ביתר קלות. בנוסף הזעה באזורים אלה יכולה לגרום לשפשפת מה שיוביל לכאבים רציניים באזור.

  • מניעת דלקות וזיהומים –
    בואו לא נשכח שבכל זאת מדובר באזור האינטימי של הגוף, וכאשר השערות נמצאות באזור הן "סוחבות" עליהם חיידקים רבים משאריות של שתן וצואה, והדבר הזה אף פעם לא בריא לגוף. החיידקים הללו שנמצאים על השערות האלה, קרוב לאזור הכי אינטימי ואיברי הרבייה בגוף, יכולים לגרום לזיהומים רציניים ואף דלקות בדרכי השתן ודלקות באיברי הרבייה שמצריכים ביקור רופא בבית לטיפול מיידי. הרבה אנשים לא מודעים לחשיבות של הסרת שיער באזור הכי אינטימי בגוף, ולעיתים לא מצליחים להבין את הסיבות לדלקות באזורים אלה, אז קחו בחשבון שמניעה של צמיחת שיער באזור יכולה למנוע את זה בקלות.

Call Now Button