טיפים לשמירה על בריאות השיניים

טיפים לשמירה על בריאות השיניים

כשזה נוגע לנושא בריאות השיניים שלנו, כולנו יודעים שלא משחקים עם זה. אז הנה טיפים לשמירה על בריאות השיניים. לעיתים אנשים נוטים להזניח את בריאות השיניים שלהם ואז מוצאים את עצמם מתמודדים אל מול מסכת טיפולים ארוכה, מורכבת ויקרה במיוחד. למי שעוד לא יצא לבקר אצל רופאי השיניים בקופות החולים, כדאי לדעת שהתורים ארוכים במיוחד ולעיתים זמני ההמתנה נמשכים כמה חודשים ואף יותר.

לכן המון אנשים שרוצים לטפל במהירות בשיניים שלהם, או שנמצאים במצבי חירום כאלה ואחרים, מוצאים את עצמם ניגשים לרופא שיניים פרטי כדי לקבל טיפול מיידי. האמת היא שהמחיר של טיפולי שיניים אצל רופא פרטי, יכול להגיע לסכומים גבוהים במיוחד, ועל מנת שלא תצטרכו אותם, הנה כמה טיפים לשמירה על בריאות השיניים שלכם.

השתמשו בחוט דנטלי

שימוש בחוט דנטלי הוא חלק בסיסי בניקוי השיניים, ותהיו מופתעים עד כמה לא מדברים על החשיבות שלו. לרובנו קיימים רווחים קטנים או גדולים בין השיניים, שמצטברות בהם שאריות אוכל או פלאק ולא תמיד ניתן להסיר אותם באמצעות צחצוח שיניים במברשת השיניים בלבד. בדיוק בשביל זה קיים החוט הדנטלי, שנועד לוודא שהרווחים שבין השיניים שלכם יהיו נקיים לחלוטין. הנזק ששאריות האוכל שמצטברות על השיניים יכולות לגרום הוא גבוה במיוחד, ויכול לגרום לדלקות, זיהומים, עששת ואפילו חורים בשיניים.

בקרו אצל השיננית

השתדלו לבקר אצל השיננית לביצוע ניקוי שיניים לפחות פעם בשנה. האבנית שמצטברת על השן יכולה לאכול את השכבה החיצונית שמגנה על השיניים, ולכן מאוד חשוב להסיר אותה בזמן. כדאי לדעת שבניגוד לשאר טיפולי השיניים, ביקור אצל השיננית יכול להיות כלול בביטוח הבריאות שלכם בקופות החולים השונות, בצורה כזאת שמגיע לכם ביקור אחד בשנה, בחינם אצל השיננית. אם בכל זאת אתם מעדיפים לפנות לרופא פרטי המחירים נעים בסביבות כמה מאות שקלים ומשתנים בין אזורים גאוגרפיים שונים, למשל רופא שיניים בתל אביב או רופא שיניים בבאר שבע.

השתמשו במי פה

חלל הפה כולו מכיל חיידקים שלא טובים לבריאות השיניים וכמו שנאמר צחצוח שיניים בלבד לא יעזור להיפטר מכולם. אז נכון שדיברנו על חוט דנטלי והחשיבות של השימוש בו, אך הדבר השלישי שמצטרף לשגרת טיפוח השיניים החשובה, הם מי פה. בתוך חלל הפה על גבי הלחיים הפנימיות, הלשון והחך, מצטברים המון חיידקים עקב שתיית קפה, משקאות מתוקים, אכילה ועוד. לכן כדי לוודא שהפה שלכם מחוטא לחלוטין מכל אלה, תסיימו את שגרת טיפוח השיניים בשטיפת הפה במי פה.

שימוש בסילונית

לאלו מכם שרוצים ממש להשקיע בבריאות הפה שלהם, שווה לשמוע על הדבר הבא בעולם בריאות השיניים והיא הסילונית. מכירים את הצינורית הקטנה שרופא השיניים מתיז ממנה מים, על השיניים שלכם? זו בדיוק הסילונית. מכשיר ביתי שנועד לשטוף את השיניים שלכם, במעברים הקטנים שמברשת השיניים והחוט הדנטלי לא מגיעים אליהם, ולהסיר את כל השאריות שהצטברו שם. למכשיר יש זרם יחסית חזק, אך לא חזק מידי והוא עוזר לניקוי מושלם של רווחי השיניים. הדבר הזה הוא פתרון מצוין בעבור אלה שיש להם קיבוע פנימי בשיניים לאחר יישור שיניים, ולא יכולים להעביר שם חוט דנטלי.

השתמשו במברשת שיניים עדינה

בניגוד לדעה הרווחת, אין סיבה להשתמש במברשת שיניים עם סיבים קשים ולצחצח בחוזקה כדי לקבל תוצאה נקייה. האמת היא שצחצוח ממושך ועדין של דקה לפחות, יכול להביא לתוצאה מעולה וגם ישמור על החניכיים שלכם. ברגע שמשתמשים במברשת שיניים בעלת סיבים קשים, גורמים לפגיעה בחניכיים, לדימום ואף לנסיגת חניכיים שיכולה להוביל בעתיד לנפילת שיניים. לכן מאוד חשוב להשתמש במברשת שיניים בעלת סיבים רכים ולצחצח בעדינות את השיניים. כך תוודאו שהחניכיים שלכם ישמרו בריאות לחלוטין.

הימנעו ממשקאות ממותקים

אנחנו רגילים לשמוע את זה מאז שאנחנו ילדים, אך זה באמת חשוב. שתיית משקאות ממותקים יוצרת מאגר חיידקים פעיל בחלל הפה שיכול להוביל לעששת. מים לעומת זאת, רק תורמים לבריאות השיניים שלכם ואף עוזרים לשטיפת החיידקים מחלל הפה. אחד היתרונות הכי בולטים בשתיית מים לעומת שתיית משקאות ממותקים, הוא עניין ריח הפה, מים מנקים את חלל הפה ומותירים אותו רענן יותר, מה שמוביל לירידה משמעותית בריח הרע מהפה. ואם בכל זאת אתם לא יכולים להימנע ממשקאות ממותקים מידי פעם, אולי כדאי שתשטפו את הפה לאחר מכן באמצעות שתיית מים, או שטיפה עם מי פה. טיפים לשמירה על בריאות השיניים/

Call Now Button