טיפול רגשי באומנות

טיפול רגשי באומנות

טיפול רגשי באומנות היא שיטת טיפול פסיכולוגי שבה עושים שימוש בטכניקות של אומנות, כלומר טיפול באמצעות ציורים, פיסול, יצירה, לא פעם טיפול רגשי זה הפך להיות גם באמצעות מוזיקה או כל דבר אחר אשר נכנס תחת הקטגוריה של אומנות. המטרה של הטיפול הרגשי היא להטיב עם המטופל ולהפיג מתחים בהם הוא נמצא, אם בעבר טיפול זה היה מופנה רק לבעלי צרכים מיוחדים, היום אנו רואים כי בזכות המודעות הגוברת רבים בוחרים לבצע טיפולים אלו בכדי להפיג מתחים ולהגיע למצב של שלווה.

במה מטפלת שיטת האומנויות?

שיטה זאת מטפל במגוון נושאים ובעיות לדוגמה : דחייה חברתית שבה לא פעם ילדים מתבגרים חשים דחויים והם זקוקים לחיזוק, שיפור יחסים אישיים עם חברים או בני משפחה, המתמודדות עם משברים קשים אותם מבצים לנו החיים כגון משברים של אובדן קרוב משפחה ובאופן כללי המטרה היא לשפר את מצבו הנפשי ואת איכות החיים של המטוםל.

היכן מבצעים טיפולים באומניות?

ישנו מרכז אמנות הטיפול שבו תוכלו לקבל את המידע המלא על מקומות בהם ניתן לקבל את הטיפולים המקצועיים. כל מקרה נחלק לגופו, ישנם מקרים בהם יטיב עם המטופל לערוך את המפגש בסביבה המוכרת לו, כגון בית ספר, בית, גן או כל מקום אחר ויש מקרים בהם המטופל יעדיף להתנתק מהמקום המוכר שלו ולהגיע לעבור את הטיפול המקצועי במקום ניטרלי כגון מתנ"ס או קלינקה של המטפל.

האם נדרש ידע בציור או אומנות?

הטיפול באומנות אינו בא בכדי לשפר את יכולות הציור או פיסול (למרות שלא פעם גם אלו משתפרים פלאים) המטרה שלו היא לטפל ברגשות ובנפש האדם הזקוק לשלווה ורוגע והפגת מתחים. לכן, אין כל צורך בידע מוקדם או ביכולות ציור ופיסול גבוהות במיוחד בכדי לעבור טיפול רגשי באומנות.

האם טיפול זה באמת עובד?

עד היום למדנו להאמי רק לרפואה קונבנציונלית והעדפנו לוותר על טיפולים אחרים, אך עם השנים טיפולים אלו החלו לצבור תאוצה ולקבל חלק יותר מרכזי בהרבה מאוד טיפולים, מכאן המשמעות היא כי אכן טיפולים אלו יעלים במיוחד שתוצאות הטיפול מורגשות במהירות.

כמה זמן נמשך טיפול רגשי?

טיפול רגשי יחיד נמשך שעה לפחות, אך ישנה סדרה של טיפולים אותה יש לעבור, ככל שעושים יותר טיפולים בשבוע מסיימים את הסדרה מהר יותר. את מספר הטיפולים השבועי יש לבחון יחד עם המטפל בהתאם ללו"ז של המטפל והמטופל יחד וככה לקבוע את סדרת הטיפולים הדרושה, כמובן שיתכן מצב בו תוך כדי הטיפול יהיה צורך בהוספת טיפולי נוספים או הורדה באינטנסיבות של כמות הטיפולים, שאלו נבחנים במהלך התקופה הראשונה לטיפול.

האם קיימת חובת חיסיון גם בטיפולים אלו?

חובת החיסיון קיימת בדיוק כמו טיפולים של ביקור רופא בבית המטפל שומר על דיסקרטיות מלאה ולעולם לא יחשוף את פרטיו של המטופל, אלו דגשים מאוד חשובים של אתיקה מקצועית בתחומים אלו.

Call Now Button