טיפול נכון בתינוק

טיפול נכון בתינוק

למרות שיש לא מעט ספרים שמסבירים איך להיות הורים, במיוחד בעידן המודרני. בעבר לא הייתה שום הדרכה ופשוט הורים רבים שהיו בתחילת דרכם הסתמכו על המלצות הסבים שלהם, יחד עם זאת אין דבר שיכול להיות מוגדר בתור טיפול נכון בתינוק, כל הורה יתן עצות אחרות, ישתמש בטכניקות ותרופות סבתא אחרות לכל בעיה איתה הוא מתמודד, אבל בכדי שבכל זאת תדעו מה יותר כדאי ומומלץ לעשות, הבאנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם במשימה.

טיפול נכון בתינוק מתחיל במזון שהוא מקבל, כמובן שאין תחליף איכותי יותר מאשר חלב אם, אבל אם בחרתם בתחליפי מזון לתינוקות, יש להתאים את המזון האיכותי והמתאים ביותר לתינוק. כמובן, הכנת המזון לתינוק באמצעות מכונה להכנת בקבוק לתינוק היא פתרון מעולה, אבל יש להכיר ולבצע את השימוש במכונה בצורה הנכונה בכדי שהיא תתן את התוצאות האידאליות והטובות ביותר למשימה.

למה תינוקות בוכים?

הבכי של התינוק הוא אמצעי התקושרת שלו, כמו שאתם כבר מבינים התינוק לא יכול לתקשר בשפה מילולית או להזיז את הידים בסימנים שיעזרו להביע את הרצונות שלו, הוא בוכה בכדי לתקשר כאשר משהו מפירע לו, כמו חיתול רטוב או מלא ביציאה שמפריעה לו, הוא בוכה כאשר הוא רעב או שהוא תשומת לב, להביע שחם או קר לו ועוד סיבות שמצריכות את התקשורת ואת הסיוע שלכם כהורים שמטפלים ביתנוק.

בנוסף, התינוק יכול לבכות גם מתוך שיעמום, גירוי יתר או חוסר נוחות בכל שלב, כל אלו הם דברים שגורמים לתינוק לבכות במיוחד שהוא גם לא יכול להזיז את עצמו בשביל לשנות את מצב חוסר הנוחות שלו.

איך מרגיעים תינוק?

שמענו לא מעט סיפורים על שיטות של אנשים להרגיע תינוק, אפילו על כאלו שיצאו לנסיעה של לילה שלם עם התינוק ברכב בגלל שהנסיעה הזאת ברכב מרגיעה את התינוק. אז רגע אחד לפני שאתם נכנסים לרכב ומתחילים לנסוע עם התינוק בכל רחבי העיר ובכבישים מהירים, בואו לגלות עוד כמה דרכים שיעזרו לכם להרגיע את התינוק בצורה יותר מהירה קלה ונכונה.

הדרך הכי טובה להרגעה מהירה – מוצץ. כן, אותו מוצץ פשוט הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להרגיע תינוקות, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקרב לו את המוצץ לפה ולהציע לנסות ולשים אותו בפה, אין ספק כי זאת דרך מהירה ופשוטה מאוד להרגעת התינוק.

קחו אותו לידיים – הורים רבים "פוחדים" לקחת את התינוק על הידיים מהסיבה שהוא "יתרגל" לזה וינסה כל הזמן לבכות בכדי שתקחו אותו על הידיים, אז תתפלאו אמנם יש כאן משהו שיכול להיות אמיתי והתינוק ירצה להיות יותר על הידיים, אבל אם הוא בוכה הרבה קחו אותו לידיים ונסו להרגיע אותו בצורה עדינה. שהוא על הידיים נענעו אותו מעט ולכו איתו לאט שינסה להירגע, יש תינוקות שאפילו יאהבו שתקחו אותם על הידיים עם צעדי ריקוד.

כאשר התינוק בוכה בצורה מאוד קיצוני וקשה יש לבדוק לו חום, אם החום שלו עלה מומלץ להזמין ביקור רופא בבית מאשר לרוץ עם התינוק הקטן לחדר המיון ולהמתין שם שעות ארוכות.

Call Now Button