הקפאת שומן מה היא?

שואלים את עצמכם הקפאת שומן מה היא? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הקפאת שומן.

עולם הטיפולים האסתטיים בכל הנוגע לשומן בגוף כל כך רחב, שלעתים קשה להצביע על מה טיפול מסוים באמת עובד ולמי הוא מתאים. הסטיגמה המוכרת אומרת שכל מה שקשור לטיפולים אסתטיים בשומן, תמיד מכוון אל אנשים בעלי משקל עודף וזה רק פתרון מהיר בעבורם, כדי להיפטר מהשומן הרב בגוף. אך הדבר הזה אינו קשור בכלל להקפאת שומן, ואם כבר ההיפך הוא הנכון, מהסיבה שהקפאת שומן אינה מיועדת לאנשים בעלי משקל עודף, והיא בעבור אלה שלא מצליחים להיפטר משומן עיקש, למרות שהגוף שלהם בריא והם מבצעים ספורט תמידי ותזונה נכונה. אז אם אתם מתחברים למה שנאמר ומרגישים שהטיפול הזה הוא בדיוק בשבילכם, כדאי שתמשיכו לקרוא כדי להבין מה היא בדיוק הקפאת שומן.

איך הקפאת השומן עובדת?

הקפאת שומן, או בשמה השני – המסת שומן בקור, התגלתה בארצות הברית, על ידי חוקרים ששמו לב שבקרב ילדים שאוכלים ארטיקים – יש ירידה של תאי השומן בלחיים. האפקט שמתקבל מהקור גורם לפירוק של תאי שומן באזורים שונים בגוף, וכיום משתמשים בידיעה הזאת באמצעות מכשירים ייעודים, שעושים זאת באופן מלאכותי ובעוצמות שונות. הפירוק של השומן מתבצע כבר במהלך הטיפול, אך הזמן שלוקח לו לצאת מהגוף הוא לא מידי, מהסיבה שהשומן עובר דרך מערכת כלי הלימפה, ורק אז יוצא מהגוף. המערכת הזו היא בעצם מערכת חילוף החומרים בגוף, ולכן ככל שהמטופל ישתה יותר נוזלים לאחר הטיפול, כך התוצאה תגיע במהירות.

למי הטיפול הזה מתאים?

כמו שנאמר – הקפאת שומן היא בעבור אנשים שרוצים להיפטר מתאי שומן עיקשים, שלא הצליחו לרדת בדרכים אחרות כמו ספורט ותזונה נכונה. לכן אם המטופל הוא בעל משקל עודף רב, הטיפול הזה אינו בשבילו מהסיבה שהוא אינו מחליף ירידה במשקל. הטיפול מחטב אזורים בעייתיים בגוף עם שומן עיקש, כמו זרועות, ירכיים, בטן, ישבן ועוד, וחשוב להבין שלא ניתן לפרק שומן קרביים באמצעותו. בנוסף, המטופל האידיאלי לסוג הטיפול הזה, הוא אדם ששומר על ספורט, תזוזה של הגוף, ותזונה מאוזנת, מהסיבה שהטיפול רק מפרק את תאי השומן הקיימים ואינו מונע הצטברות מחודשת של תאי שומן באזור – לכן יש לשמור על הגוף, כדי לשמר את התוצאה.

איך הטיפול מתבצע?

לפני הטיפול תגיעו לפגישת ייעוץ עם הרופא המטפל, בה הוא יבדוק את סוג העור שלכם והאם הוא מתאים בכלל לבצע את סוג הטיפול הזה. תדברו על תוצאה אפשרית שיכולה להתקבל מהטיפול ותיישרו קו בכל מה שנוגע לסדרת טיפולים, וטווח זמן עד שהתוצאה תראה לעין. את כל השאלות שיהיה לכם על הטיפול ומהלכו, תוכלו להעלות במהלך הפגישה הזאת.

במהלך הטיפול עצמו הרופא המטפל יניח את המכשיר המבצע את הקפאת השומן על האזור עם תאי השומן העיקשים, בין המכשיר לבין העור תונח חתיכת בד ייעודית שנועדה לשמור על העור מפגיעות קור, והמטפל יחל בטיפול. המכשיר עצמו מבצע פעולת דמוי יניקה, שבמהלכה הוא גם מקרר את העור לעוצמות משתנות, בהתאם למה שהמטפל מחליט ומכוון אליו. הטיפול אינו ארוך ולוקח בממוצע 35 דקות, ובמהלכו תוכלו להיות חופשיים להתעסק בטלפון שלכם, או בכל דבר אחר שלא מצריך ממכם תזוזה של האזור המטופל.

מה קורה לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול אתם יכולים לחזור לשגרה מלאה, ואין מניעה לבצע משהו מסוים. קחו בחשבון שתתכן רגישות בעור, או נפיחות ואדמומיות באזור המטופל, אך אלה יחלפו מעצמם תוך כמה ימים ואין מה להיבהל. ובכל זאת אם אתם מרגישים לא טוב לאחר הטיפול, או שמופיעים סימנים מחשידים, יש לפנות מייד לקליניקה המטפלת וליצור קשר על מנת לברר אם זה תקין. אבל באופן כללי אין לכם מה לדאוג והטיפול הזה אינו גורם לסיבוכים נפוצים.

מבחינת תוצאות – תוצאות יחלו להופיע כבר החל מהשבוע השלישי, או הרביעי שלאחר הטיפול. קחו בחשבון שתוצאות סופיות יופיעו לאחר שישה חודשים ממועד הטיפול האחרון. מה שאומר שאם יש לכם דד ליין מסוים, לאירוע או חופשה כלשהי, כדאי להגיע כמה שיותר מוקדם לקליניקה ולהתחיל את הטיפולים, כי גם מדובר בסדרת טיפולים של מינימום 3-4 טיפולים לאזור. כמות הטיפולים כמובן משתנה בהתאם לאזור הרצוי והגודל שלו.

Call Now Button