האם קנאביס עוזר לבעיות קשב

האם קנאביס עוזר לבעיות קשב

ישנם לא מעט מחקרים שמראים כי קנאביס פועל ויעיל באותה מידה כמו הרבה תרופות אחרות.
אך האם באמת קנאביס יעיל בתור טיפול בקשב וריכוז? האם הקנאביס זה שמכנים אותו כחומר "ממסטל" יכול להיות כזה שמשפיע לטובה על היכולת של אנשים בעלי בעיות קשב להשתפר. כל התשובות לכל השאלות שלכם במאמר הבא.

ראשית נתחיל בזה ונאמר כי קנאביס מכיל בתוכו חומרים פעילים שאלו יכולים בהחלט לשפר את רמת הריכוז. ע"פ מחקר של האגודה לקנאביס ברפואה נמדד האפקט של THC והשפעתו על הסינדרום המשויך לקשב וריכוז באדם. הממצאים היו כאלו ששימוש בקנאביס רפואי, יכול להפחית בעיות של חוסר תשומת לב, לשפר ביצועי נהיגה ואפילו להשפיע על יכולת הקשב והריכוז של אדם בוגר.

לאחר פרסום מאמר זה חלה עלייה מאוד גדולה בביקוש לקבלת רישיון לקנאביס רפואי גם אצל בוגרים בעלי בעיות קשב וריכוז. השימוש בקנאביס לטיפול בבעיות קשב עדיך לרוב על טיפול באמצעות תרופות כימיות מוכרות כגון ריטלין ואדרול.
שמדובר על גילאים נמוכים, ניתן יהיה לצרוך את סוגי הקנאביס במגוון דרכים, לרוב אלו ניתנים בתוצרה נוזלית (שמן קנאביס) שמתאים לשימוש גם של בני נוער.

השפעות הקנאביס להפרעת קשב

למרות היתרונות הרבים שניתן למצוא בצמח הקנאביס, שהפך להיות לאחד מסוגי הטיפול גם ברפואה פליאטיבית, הצליחו לשייך לצמח גם סוגלות נוספות למגוון רחב של טיפולים.

קנאביס עובד על ידי גירוי של מערכות אנדוקנבינואידים , הסיבה בגלל הקנאביס משפר את יכולות הקשב והריכוז, במוחנו קיימים קולטנים, שאותם קולטנים יכולים להיות חסומים על ידי 21 הקנבינואידים שקיימים בצמח. כאשר הקולטנים האלו במוח מגורים הם גורמים לשחרור של דופאמין, דופאמין ידוע בתור מפחית מאוד משמעותי של גירוי יתר במוח. לאנשים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז יש מחסור גדול מאוד באדוקנבינואידים שאלו הופכים אותם להיות חסרי שקט ומאוד היפראקטיבים, לכן יכול הקנאביס לאזן אותם ולגרום ליצירת שקט ונוחות שמשפרים את היכולת הקוגנטיבית.

הקנאביס עוזר לאדם להירגע, יכול לשפר את הזיכרון וגם ידוע בתור טיפול לאלו הסובלים מבעיות שינה, אך מהיכן מגיע הקשר בין קנאביס ובעיות קשב, או במילים אחרות האם קנאביס עוזר לבעיות קשב באותה מידה שהוא יכול לטפל בבעיות אחרות אשר כבר ידועות למדע.

מהי הפרעת קשב וריכוז?

הפרעת הקשב המכונה ADD היא הפרעה נירולוגית שאלו גורמות לתסמינים של התנהגות בעיתית, שבחלקם מוגדר קושי בקשב, בעיית התמקדות במטלות, יצירת אינטרקציה חברתית תקינה ועוד.
למרות שעד לפני המחקרים הרבים שמפורסמים, הייתה נטייה לראות את אותם אלו הסובלים מבעיית ADD כאנשים עצלנים ללא בדיקה מעמיקה עד כמה הפרעה זאת מקשה על אורח חייהם התקין ובריבוי משימות מורכבות.

האם קנאביס עוזר לבעיות קשב

סיכוני הקנאביס לטיפול ב ADHD

לא הכל מושלם שזה נוגע לטיפול באלו הלוקים ב ADHD , הפרעות קשב אלו ידועות כגורם סיכון גבוה מאוד שיכולים לגרום להתמכרות לקנאביס רפואי. אך יחד עם זאת, לקנאביס ישנו ערך טיפולי מאוד גבוה ומשמעותי שמדובר על טיפול בבעיות קשב.

Call Now Button