האם לקנות מדרס ספורט

האם לקנות מדרס ספורט? או מדרס רגיל לפעילות ספורטיבית

 במהלך פעילות גופנית המשקל המופעל על כפות רגלינו גדל פי שניים או שלושה ממשקל הגוף, לכן כדאי לעזור לגוף שלנו לחלק ולפרוס את המשקל בצורה טובה ומדויקת על כפות הרגליים שלנו באמצעות המדרס המתאים, אספנו לכם כמה דברים שיעזרו לכם להחליט.

בחירת המדרס

מעטים יודעים שבחירת המדרס היא חשובה כמו בחירת רופא, שימוש במדרס רגיל  לפעילות ספורטיבית, עלול לפגוע ביציבות, בהליכה, לגרום לכאבים ואף לנזק. מצד שני, כאשר בחירת המדרס נכונה, המדרס מפחית את הסיכון להיפצע מפעילות כלשהי וזאת בזכות חלוקה אופטימלית של עומס משקל הגוף על כפות הרגליים, יחד עם זאת המדרס גורם לפעולה יעילה ובריאה יותר של כף הרגל, מובילה לשיפור היציבה, הביצועים ואפילו פותרת בעיות כרוניות, עוזרת לשרירים, רצועות וגידים להשתקם מהר יותר.

בתור ספורטאי או אדם המקפיד להתאמן ולשמור על אורח חיים בריא, עליך לשמור גם על כפות הרגליים שלך ולזכור שהן נושאות את כל משקל הגוף שלך. יתר על כן, ספורטאי ששוקל שבעים וחמישה קילוגרם ועוסק בריצות ארוכות יכול להגיע ללחץ מצטבר השווה ערך למשקל של-125 טון לקילומטר. שימוש במדרס שלא מותאם באופן אישי לכף הרגל שלך עשוי להוביל לפציעות ולנזקים חמורים לגוף.

מכון אורטופדי

לכן מומלץ לפנות למכון אורטופדי מקצועי, או להזמין ביקור רופא עד הבית במכון מסוג זה מומחה מאבחן את הבעיה הספציפית אצלך שגורמת לך לכאבים, מבצע סריקה ממוחשבת של הרגל, לוקח מידות של כף הרגל שלך ומתאים לך את המדרס הנכון עבורך. מדרסים הנוצרים בהתאמה אישית, עשויים מפלסטיק מוקצף ויכולים להחזיק מעמד למשך שנים. תלוי בשימוש כמובן, אצל ילדים התחלופה תהיה גבוהה יותר, הן עקב השחיקה והן מפני קצב גדילת כף רגלם. כיום קיימים הרבה מכונים בתחום המדרסים, אך לא כולם מקצועיים, כיוון שהגופים הרגולטוריים עוד לא מצריכים ברישיון על מנת לעסוק בתחום. כדי לזהות מכונים מקצועיים יש לשים לב לשנות הוותק, לטכנולוגיה שבה המכון משתמש להכנת המדרס, בנוסף ניתן לבדוק האם המכון עובד בשיתוף עם קופת חולים, דבר זה מעיד על מכון איכותי ומקצועי, מפני שהמכון נדרש לעמוד בסטנדרט שמציבה לו קופת החולים.

מדרס ספורט

בשונה ממדרס רגיל, מדרס ספורט יהיה רך ובעל צפיפות חומרים גבוהה יותר, החומרים הטובים ביותר בשוק המשמשים לבלימת זעזועים הם "אסטרומד", "מולטי-פום", "ממו-פום". ניתן להשתמש במדרס הספורט להליכה ולעבודה, אך לא במדרס רגיל לריצה. חשוב לדעת שלאחר התאמה של מדרס הספורט, יש להסתגל אליו, תהליך ההסתגלות נמשך כמה ימים, בהתחלה לא נוח, אך יש להיות בקשר עם המכון האורטופדי שבו רכשת את המדרס, על מנת לבדוק האם ההליכה שלך נכונה והאם צריך לעשות תיקונים קלים או במקרים קיצוניים להחליף למדרס חדש.

מומחים שיתאימו את המדרס הספורט הנכון ביותר עבורך עם אחריות, התאמה חוזרת ושירות מקצועי

Call Now Button