דיקור סיני באשדוד

דיקור סיני

מהו דיקור סיני? איך זה עובד? מהיכן הגיע שיטת הרפואה האלטרנטיבית? עד כמה היא באמת יעילה?

יש לא מעט שאלות שעולות בנוגע לדיקור סיני, רבים ניסו מגוון שיטות של טיפולים אלטרנטיבים בינהם גם דיקור סיני באשדוד, חלקם העידו כי אכן חל שיפור וחלק נוסף העיד כי לא חש שינוי ולא הצליח לייחס לטיפול את סגול הריפוי, כל מה שאתם צריכים לדעת על דיקור סיני במאמר שלפניכם.

דיקור סיני – איך זה עובד:

דיקור סיני כרוך בהחדרת מחטים דקות מאוד דרך העור בנקודות אסטרטגיות בגוף המטופל. מרכיב מרכזי ברפואה הסינית המסורתית, דיקור סיני משמש לרוב לטיפול בכאב. יחד עם זאת הוא משמש לבריאות כוללת, כולל הפחתת מתח וחרדה יומית.

הרפואה הסינית המסורתית מסבירה את הדיקור כטכניקה לאיזון זרימת האנרגיה או כוח החיים – המכונה צ'י – הנחשבת לזרום במסלולים (מרידיאנים) בגוף המטופל. על ידי החדרת מחטים לנקודות ספציפיות לאורך המרידיאנים הללו, מטפלים בדיקור סיני מאמינים כי זרימת האנרגיה שלך תאוזן מחדש.

לעומת זאת, מטפלים מערביים רבים רואים בנקודות הדיקור מקומות מעוררות עצבים, שרירים ורקמות חיבור. יש הסבורים כי גירוי זה מגביר את משככי הכאבים הטבעיים של גוף המטופל, על ידי כך נוצרת הזרמה של משכך כאבים טבעי.

למה לעשות דיקור סיני?

דיקור סיני משמש בעיקר להקלה על אי נוחות הקשורה למגוון מחלות ומצבים, כולל:

בחילות והקאות המושרות על ידי כימותרפיה. מעבר להוצאת רישיון לקנאביס רפואי, חולים פאליטבים קשים נעזרים במגוון שיטות טיפול, בינהן גם דיקור סיני.

כאב דנטלי.

כאבי ראש, כולל כאבי ראש במתח ומיגרנות.

כאבי לידה.

כאב גב תחתון.

כאב צוואר.

דלקת מפרקים ניוונית.

כאבי מחזור.

הפרעות בדרכי הנשימה, כגון נזלת אלרגית.

האם דיקור סיני יכול להזיק?

לפני הטיפול רבים רוצים לדעת האם דיקור סיני יכול להזיק, אחרי הכל מדובר על שיטה אשר כוללת דקירה באמצעות מחטים, טיפול זה הוא אלטרנטיבי ורבים נאלצים שלא לסמוך על סוגי טיפולים אלו.

הסיכונים לדיקור הם נמוכים אם מדובר מטפל מוסמך לדיקור סיני המשתמש במחטים סטריליות. ישנן תופעות לוואי והן :

תופעות לוואי שכיחות כוללות כאב ודימום קל או חבורות במקום בו הוכנסו המחטים. מחטים חד פעמיות הן כיום תקן מחיבב בכל ביצוע טיפול. כך שהסיכון לזיהום הוא מינימלי. לא כולם יכולים להיות מטופלים טובים לדיקור סיני. כלומר ישנם רבים שעבורם דיקור סיני יכול להוות סיכון מוגבר. אתם עלולים להיות בסיכון לסיבוכים אם אתם:

אתם סובלים מהפרעת דימום. הסיכוי שלכם לדימום או חבורות מהמחטים עולה אם יש לכם הפרעת דימום או אם אתם לוקחים מדללי דם.

יש לכם קוצב לב. דיקור סיני שכולל שימוש בפולסים חשמליים קלים על המחטים עלול להפריע לפעולה של קוצב הלב.

הריון מתקדם. סוגים מסוימים של דיקור סיני נחשבים כממריצים את הלידה, מה שעלול לגרום ללידה מוקדמת.

איך להתכונן לדיקור סיני?

אין צורך בהכנה מיוחדת לפני הטיפול בדיקור סיני.

דיקור סיני

איך לבחור מטפל מומלץ לדיקור סיני?

אם אתם שוקלים דיקור סיני, נקטו באותם צעדים שלפיהם אתם בוחרים רופא:

בדיקת המלצות.

בקשו המלצות מחברים ומכרים שיעזרו לכם למצוא את המטפל הטוב ביותר באזורכם, גם אם זה מצריך נסיעה אל מחוץ לעיר להגיע למטפל טוב היא תהיה שווה את המאמץ.

בדיקת הכשרת המטפל.

בדקו את הכשרתו של המתרגל. מרבית המדינות דורשות כי דיקורנים שאינם רופאים עוברים בחינה שערכה הוועדה להסמכה הלאומית לדיקור ולרפואה, למרות שלא מדובר על תחום טיפול רפואי, עדיין כל מטפל מחויב לעבור הסמכה והכשרה בסיסית.

דברו עם המטפל.

דברו עם המטפל. שאלו מה מעורב בטיפול, מה הסיכוי שיעזור למצבכם וכמה זה יעלה.

בדקו האם הביטוח שלכם מכסה את הטיפול.

ברוב קופות החולים ניתן להשיג את טיפולי הדיקור הסיני ללא עלות וכחלק מהשירות המגיע לכם, בדקו אפשרות זאת מול רופא המשפחה.

תגידו לרופא שאתם שוקלים דיקור סיני. יתכן שהוא יספר לכם על אחוזי ההצלחה בשימוש בדיקור סיני בהתאם למצבכם או להמליץ ​​על מטפל בדיקור סיני.

למה אפשר לצפות שמתחילים דיקור סיני

טיפול בדיקור סיני

במהלך טיפול בדיקור סיני, המטפל מחדיר מחטים דקות מאוד לנקודות ספציפיות בגופך. החדרת המחטים גורמת לרוב לאי נוחות קטנה.

לכל אדם המבצע דיקור סיני סגנון ייחודי, המשלב לרוב היבטים בגישות המזרחיות והמערביות לרפואה. כדי לקבוע את סוג הטיפול בדיקור סיני שיעזור לכם ביותר, המטפל עשוי לשאול על הסימפטומים, ההתנהגויות ואורח החיים של כל אחד, זאת במטרה להתאים את הטיפול באופן מיטבי לסוג הבעיה בה רוצים לטפל באופן מוחלט ולהסיר את הכאבים.

המטפל ייבחן מקרוב את:

החלקים בגוף של כל מטופל שכואבים.

הצורה, העור והצבע של הלשון של המטופל.

צבע הפנים.

הכוח והאנרגיה הכללית, הקצב ואיכות הדופק בפרק כף היד.

הערכה וטיפול ראשוני זה עשויים להימשך עד 60 דקות. פגישות לאחר מכן אורכות בדרך כלל כחצי שעה. תוכנית טיפול משותפת לתלונה על בעיה אחת כוללת בדרך כלל טיפול אחד או שניים בשבוע. מספר הטיפולים יהיה תלוי במצב המטופל ובחומרתו. באופן כללי, מקובל לקבל שישה עד שמונה טיפולים.

במהלך ההליך הטיפולי

נקודות הדיקור ממוקמות בכל אזורי הגוף. לפעמים הנקודות המתאימות רחוקות מאוד מאזור הכאב של המטופל. המטפל בדיקור סיני שלכם יגיד לכם את התכנון הכללי של הטיפול המתוכנן והאם אתם צריך להסיר בגדים כלשהם. שמלה, מגבת או סדין יסופקו לכם במקום במידת הצורך. אתם שוכבים על שולחן מרופד לטיפול בצורה אופטימלית, הכולל:

הכנסת מחט.

מחטי דיקור מוכנסים לעומקים שונים בנקודות אסטרטגיות בגופו של כל מטופל. המחטים דקות מאוד, ולכן הדקירה בדרך כלל גורמת לאי נוחות קטנה. לעתים קרובות אנשים לא מרגישים שהם מוכנסים בכלל. בין חמש ל -20 מחטים משמשים לטיפול טיפוסי. אתם עלולים להרגיש תחושת כאב קלה כאשר מחט מגיעה לעומק הנכון.

מניפולציה במחט.

המטפל עשוי להזיז או לסובב את המחטים בעדינות לאחר הצבתן או להפעיל חום או פעימות חשמל קלות על המחטים. מניפולציה זאת היא חלק מהטיפול באמצעות מחטים.

הסרת מחט.

ברוב המקרים לאחר מכן, המחטים נשארות במקומן במשך 10 עד 20 דקות בזמן שאתם שוכבים ללא תזוזה כלל ונרגעים. בדרך כלל אין תחושת אי נוחות כאשר מסירים את המחטים.

לאחר ההליך

יש אנשים שמרגישים נינוחים ואחרים מרגישים אנרגטיים לאחר טיפול בדיקור סיני. אך לא כולם מגיבים לדיקור סיני. אם הסימפטומים שלכם לא מתחילים להשתפר תוך מספר שבועות, ייתכן שדיקור סיני אינו מתאים לכם כלל.

תוצאות לאחר דיקור סיני

לעיתים קשה למדוד האם קיימים בטיפול באמצעות דיקור סיני יתרונות, אך אנשים רבים מוצאים את זה מועיל כאמצעי לשלוט במגוון מצבים כואבים.

עם זאת, מספר מחקרים מראים כי נראה כי סוגים מסוימים של דיקור מדומה עובדים באותה מידה כמו דיקור אמיתי. יש גם עדויות שדיקור סיני עובד הכי טוב אצל אנשים שמצפים שזה יעבוד.

דיקור סיני תופעות לוואי

לדיקור סיני תופעות לוואי מעטות, ולכן כדאי לנסות ולשקול טיפול זה אם אתם מתקשים לשלוט בכאב בשיטות קונבנציונליות יותר.

Call Now Button