אישפוז בבית צעד אחר צעד

אישפוז בבית צעד אחר צעד

אישפוז בבית, צעד אחרי צעד כל מה שאתם צריכים לדעת, מה חשוב להכיר ומה באמת צריכים לעשות בכדי לעשות את זה נכון, לקבל את הטיפול הרפואי המתאים והליווי המקצועי שאתם זקוקים לו ברגע שבחרתם לבצע אישפוז בבית.

הצעד הראשון בהתחלת אישפוז בבית הוא לעבוד מול חברה המבצעת השאלת ציוד רפואי מקצועי ואיכותי, קיימות לא מעט חברות מהן ניתן להשכיר ולהשאיל ציוד רפואי.

הדבר החשוב ביותר הוא למצוא חברה שניתן להשאיל ממנה את כל מה שאתם זקוקים לו ברגע שאתם יוצאים לאישפוז בבית, במקום לעבוד מול מספר גורמים וחברות, העדיפות היא לעבוד מול חברה אחת שתספק לכם את כל מה שנדרש לאישפוז בבית בדיוק כמו בבית החולים, תוך ליווי צמוד של רופא מומחה.

מחלקת חירום או רופא קהילתי מזהה מטופל חולה מספיק כדי להתאשפז אך יציב מספיק כדי לטפל בביתו. קריטריוני זכאות שהוגדרו בצורה מצומצמת מסייעים להבחין בין חולים הזקוקים לשירותים אינטנסיביים ו / או לביקורים מרובים של מומחים – ולכן יש לטפל בהם במסגרות בית חולים – לבין אלו אשר רופאים, אחיות וצוותים קליניים אחרים יכולים לענות על צרכיהם בבית. מצבים עם פרוטוקולי טיפול מוגדרים, כגון אי ספיקת לב (CHF), מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD), דלקת ריאות שנרכשה בקהילה ודלקת צלוליטיס, אלו זקוקים לאבחון רפואי, רק לאחריו יהיה ניתן לקבוע האם אישפוז הוא אופציה מתאימה ויכולה לספק טיפול רפואי ראוי ומתאים.

התאמת הבית מוערכת כדי לאשר שיש בו מיזוג אוויר, חום ומים זורמים.

האחריות לטיפול מוקצה לרופא, שיהיה גורם אשר מבקר באופן קבוע, דואג למרשמי התרופות הנדרשים, אספקת הציוד הנכון והכנה מלאה של הציוד והכלים הנדרשים לטיפול קבוע.

רופא פוגש את המטופל במיון או במקום אחר כדי לדון בתכנית, לארגן הסעה ולהעביר את המכשירים הביומטריים והתקשורת שיידרשו לצורך פיקוח על הטיפול.

מטפל פוגש את המטופל בבית ורופא – באופן אישי או באמצעות וידאו – מסביר את פרוטוקול הטיפול. ההזמנות נכתבות והצוות הקליני, כולל מטפלים במערכת הנשימה, פיזיותרפיסטים ומטפלים אחרים מגיעים לפי הצורך בכדי לתת תרופות ונוזל תוך ורידי, לספק טיפולי נבולייזר ולבצע בדיקות, כולל אולטרסאונד, צילומי רנטגן ואלקטרוקרדיוגרמות. ארוחות מסודרות במידת הצורך. מעקב אלקטרוני אחר הסימנים החיוניים של המטופל.

אלו הם דברים חשובים, המטופל צריך להיות מקושר באופן קבוע למרכז הבקרה, בו נמצאים אחיות ואחים לרבות רופא מומחה שבוחן כל שינוי קיצוני במצבו של כל חולה.

הרופא מבקר את המטופל מדי יום, או במודלים מסוימים, מתקשר עם המטופל באמצעות ציוד טלרפואה. כדי לתפוס כל ירידה במצבו של המטופל כאשר קלינאים אינם נמצאים באתר, מפקחים עוקבים אחר המטופל באמצעות ציוד טלרפואה.

כחלר מאישפוז היום, מעניק הרופא גם את האפשרות לקבל רישיון לקנאביס רפואי אותו יכול המטופל לצרוך בהתאם למצב בו הוא נמצא.

לאחר האישפוז בבית המטופל נמצא תחת מעקב של רופא המטפל לכל הפחות עוד 3 ימים, בהם קיים קשר קבוע שמדווח. המעקב לאחר הטיפול הוא קריטי לוודא את חזרתו לתפקוד מלא המטופל.

Call Now Button