איך לטפל בכאבי גב

איך לטפל בכאבי גב

רגע אחד לפני שאתם רצים לבצע ניתוח חירום, יש כמה דרכים לטפל בכאבי בצורה מעולה שיכולה בהחלט לעזור לכם.

ברגע שתגעו איך לטפל בכאבי גב, תוכלו להבין את התהליך אותו תעברו כחלק מהשיקום והבראה.

אלו הם השלבים לטפל בכאבי גב בצורה אידאלית לפני שאתם מגיעים למצב של ניתוח חירום בגב.

אִבחוּן

הרופא שלכם יבחן את מצב הגב ויבחן את יכולתכם לשבת, לעמוד, ללכת ולהרים את הרגליים. הרופא שלכם עשוי גם לבקש ממכם לדרג את הכאב שלך בסולם של אפס עד 10 ולדבר איתכם על כמה טוב אתם מתפקדים עם הכאב שלכם, ישנם כאבי מקרינים לרגליים במקרים של כאב גב קיצוני, לרוב קורה במקרים של בלט בדיסק.

הערכות אלה עוזרות לקבוע מאיפה הכאב נובע, כמה אתם יכולים לנוע לפני שהכאב מכריח אותכם להפסיק והאם יש לכם עוויתות בשרירים. הרופא יבחן האם יש אפשרות לשלול סיבות אחרות לכאב הגב, כגון משקל עודף, חבלה ועוד.

אם יש סיבה לחשוד שמצב ספציפי גורם לכאבי הגב שלכם, הרופא שלכם עשוי לשלוח אתכם לבצע בדיקה אחת או יותר:

צילום רנטגן. תמונות אלה מראות את יישור העצמות שלכם והאם יש לכם דלקת פרקים או עצמות שבורות. תמונות אלה בלבד לא יראו בעיות בחוט השדרה, בשרירים, בעצבים או בדיסקים.

סריקות MRI או CT. סריקות אלה יוצרות תמונות שיכולות לחשוף פריצות דיסק או בעיות בעצמות, שרירים, רקמות, גידים, עצבים, רצועות וכלי דם.

בדיקת דם. אלה יכולים לעזור לקבוע אם יש לכם זיהום או מצב אחר העלול לגרום לכאב שלכם להיות קיצוני יותר.

סריקת עצם. במקרים נדירים, הרופא שלכם עשוי להשתמש בסריקת עצם כדי לחפש גידולי עצם או שברי דחיסה הנגרמים על ידי אוסטאופורוזיס.

לימודי עצבים. אלקטרומיוגרפיה (EMG) מודדת את הדחפים החשמליים המיוצרים על ידי העצבים ואת התגובות של השרירים שלכם. בדיקה זו יכולה לאשר דחיסת עצבים הנגרמת על ידי פריצות דיסק או היצרות של תעלת עמוד השדרה (היצרות בעמוד השדרה).

יַחַס

מרבית כאבי הגב משתפרים תוך חודש מהטיפול בבית. עם זאת, כולם שונים, וכאבי גב הם מצב מורכב. עבור רבים, הכאב אינו חולף במשך כמה חודשים, אך רק מעטים סובלים מכאב מתמשך וחמור.

משככי כאבים ללא מרשם ושימוש בכדרוים שנועדו להורדת חום וכאבים עשויים להיות כל מה שאתם צריכים. מנוחה במיטה אינה תמיד מומלצת.

המשיכו בפעילותכם ככל שתוכלו לסבול. נסו פעילות קלה, כמו הליכה ופעילויות בחיי היומיום. עצרו פעילות המגבירה כאב, אך אל תמנעו מפעילות מחשש לכאב. אם טיפולים ביתיים לא פועלים לאחר מספר שבועות, הרופא שלכם עשוי להציע תרופות חזקות יותר או טיפולים אחרים.

תרופות

תלוי בסוג כאבי הגב שיש לכם, הרופא שלכם עשוי להמליץ ​​על הדברים הבאים:

משככי כאבים ללא מרשם (OTC). תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs), כגון איבופרופן (אדוויל, מוטרין IB, אחרות) או נפרוקסן נתרן (Aleve), עשויות לסייע בהקלה על כאבי גב. קחו את התרופות האלה רק לפי הוראות הרופא שלכם. שימוש יתר עלול לגרום לתופעות לוואי חמורות. אם משככי כאבים ב- OTC אינם מקלים על כאביכם, הרופא שלכם עשוי להציע לתת מרשם לתרופות NSAID.

מרגיעי שרירים. אם כאבי גב קלים עד בינוניים לא משתפרים עם משככי כאבים ב- OTC, הרופא שלכם עשוי גם לרשום תרופה להרפיית שרירים. מרגיעי שרירים עלולים לגרום לך לסחרחורת וישנונית.

משככי כאבים מקומיים. מוצרים אלה מעבירים חומרים לשיכוך כאבים דרך העור באמצעות קרמים או משחות

סמים. ניתן להשתמש בתרופות המכילות אופיואידים, כגון אוקסיקודון או הידרוקודון, לזמן קצר עם השגחה צמודה על ידי הרופא. אופיואידים אינם פועלים היטב לכאבים כרוניים, לרבות רישיון לטיפול בקנאביס רפואי כחלק משיכוך כאבים.

תרופות נוגדות דיכאון. הוכח כי סוגים מסוימים של תרופות נוגדות דיכאון – במיוחד דולוקסטין (סימבלטה) ותרופות נוגדות דיכאון טריציקליות, כגון אמיטריפטילין – מקלים על כאבי גב כרוניים ללא תלות בהשפעתם על דיכאון.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיסט יכול ללמד אותכם תרגילים להגברת הגמישות, לחיזוק שרירי הגב והבטן ולשיפור היציבה. שימוש קבוע בטכניקות אלה יכול לסייע במניעת חזרת הכאב. פיזיותרפיסטים יספקו גם חינוך כיצד לשנות את התנועות במהלך פרק של כאבי גב כדי למנוע תסמיני כאב מתרחבים תוך כדי המשך פעילות.

Call Now Button